Zabezpečení bytu

zabezpečení bytu

Zabezpečení bytu

Zabezpečení bytu, usnadňuje skutečnost že většina bytových jednotek má jedny vchodové dveře. Vhodné řešení pro takové zabezpečení jsou bezpečnostní dveře s vícebodovým uzamykáním. Takové bezpečnostní dveře by měly být osazeny bezpečnostní cylindrickou vložkou (certifikát pro čtvrtou bezpečnostní třídu – norma ČSN 1627). Důležité je použit bezpečnostní kování. Jestliže je byt opatřený jen klasickými vstupními dveřmi, je dobré doplnit stávající zámek i o přídavný zámek splňující současně i funkci bezpečnostního řetízku. Oba tyto zámkové systémy je možné ovládat jedním klíčem. Pokud je byt přízemní či s terasou nebo balkónem, doporučuje se použít uzamykatelné okenní i balkónové kliky nebo mříže. 

Z pohledu vyššího komfortu užívání je vhodné nešetřit na příplatkových provedeních cylindrických vložek ( např. varianta BSZ – umožní odemykat dveře, třeba že je z vnitřní strany zastrčený klíč. Za zmínku stojí též úprava VARIO, která umožňuje jednoduše okamžitě překódovat cylindrickou vložku v případě ztráty klíče uživatelem. 

Zabezpečte si svůj majetek ještě před vloupáním !!!
Častým terčem zlodějů je soukromý byt kdekoli, jenž je základem vašeho rodinného zázemí. Trávíte v takovém bytě většinu volného času a máte v něm uložený svůj majetek. Tento druh kriminality ovlivňuje pocit bezpečí všech občanů. Mylná je představa některých lidí, že případný zloděj nemá co ukrást, protože máte běžné zařízení bytu i osobní předměty. Tímto málo zodpovědným přístupem se k ochraně svého majetku dopouštíte podstatné chyby. Staré věci, jenž máte v domácnosti mají pro některé zloděje cenu. Ne všichni zloději se zaměří pouze na nové výrobky a předměty vysoké kvality od renomovaných výrobců atd. Vykradení domácnosti je pro všechny okradené potom velkým šokem. Mimo ukradených běžných věcí vám povětšinou nenávratně zmizí i předměty, k nimž jste měli citový vztah (rodinné dary, fotografie, listiny apod.). Proto se zeptejte, co můžeme udělat, aby jste nezvaným návštěvám předešli a třeba se mu i úplně vyhnuli. Na našem dispečinku vám kdykoli rádi poradíme !!! 

Metody vloupání do bytů a rodinných domů jsou v dnešní době na velmi vysoké úrovni a pokud chceme svoji domácnost velmi dobře zabezpečit, nejlepší je obrátit se na odborníky. Ti mohou posoudit stupeň bezpečnostního rizika pro danou nemovitost a navrhnout případně komplexní řešení zabezpečení.

Pokud je byt opatřený pouze klasickými vstupními dveřmi, měl by být stávající zámek doplněný minimálně ještě o přídavný zámek. Vnitřní ovládání těchto přídavných zámků v sobě skrývá současně funkci bezpečnostního řetízku, co přispívá k vyšší bezpečnosti osob v bytě. Možné je i mít oba zámky sjednocené na jeden klíč, díky čemu odpadá nošení velkých svazků klíčů. Pokud je byt přízemní nebo s terasou či balkónem, doporučujeme použít uzamykatelné okenní a balkónové kliky. Tím se zabrání vniknutí do vašeho bytu přes mechaniku okna, co je v dnešní době pro průměrně šikovného zloděje otázka vteřin. Z hlediska vyššího komfortu užívání je také dobré nešetřit na různých  příplatkových provedeních cylindrických vložek. Například varianta BSZ umožní odemknout dveře, i když je z vnitřní strany zastrčený klíč. Věřte, že při prvním zabouchnutí si dveří s klíči v zámku se Vám tato úprava mnohonásobně vrátí. Za zmínku stojí také úprava VARIO, díky níž je možné jednoduše a okamžitě překódovat cylindrickou vložku v případě ztráty klíče samotným uživatelem.